تولد گاو دو سر در مصر شگفتی‌ساز شد

تولد گاو دو سر در مصر شگفتی‌ساز شد

یک کشاورز در شمال مصر اعلام کرد یکی از گاوهایش به تازگی یک گوساله دو سر به دنیا آورده است

صبحی الگانزوری در این باره گفت: تولد این حیوان نادر نزدیک به دو ساعت به طول انجامید. این حیوان تولد بسیار سختی داشت و به همین دلیل پاهای این گوساله ضعیف شده است و نمی تواند به خوبی روی پاهای خود بایستد.

 

الگانزوری تولد این حیوان دو سر را یک معجزه الهی می داند. دامپزشکان بعد از معاینه این حیوان به او گفتند که حال کلی این گوساله خوب است و احتمال دارد او زنده بماند.

الگانزوری گفت: من تصمیم دارم این حیوان را نگهدارم تا همیشه به یاد داشته باشم که خداوند قادر به انجام هر کاری هست.البته این گوساله به دلیل وزن سنگین سرش و ضعف پاهایش هنوز نمی تواند بایستد. به همین دلیل الگانزوری مجبور است با شیشه به او شیر مادرش را بدهد.

البته مصر تنها کشوری نیست که در آن گوساله دو سر به دنیا می آید. چندی پیش اتفاق مشابهی نیز در بلژیک افتاد.

ژان باپتیس کولارمزرعه دار بلژیکی وقتی هفته قبل وارد مزرعه شد با منظره عجیبی روبرو شد چون ماده گاو او گوساله ای دو سر زاییده بود .او که تاکنون چنین چیزی ندیده بود خیلی زود این خبر را در اختیار رسانه های محلی در منطقه فلامیسول گذاشت. این گوساله دو سر کامل و تنها یک مغز دارد .

او توضیح می دهدکه قبل از به دنیا امدن تصور می کرد گوساله بزرگی در راه است اما زمانی که کله گوساله بیرون امده فریادی از تعجب و وحشت کشید .هر دو سر این حیوان به طور همزمان زبان خود را برای شیر خوردن حرکت می دهند و نگاه های انها هم یکسان است.گرچه در حال حاضر حال ماده گاو و گوساله خوب است اما به نظر می رسد که نباید انتظار داشت این گوساله عمر زیادی داشته باشد

/ 1 نظر / 13 بازدید
shakiba

وای خدای من چه جالبه